• +48 660 435 291
  • swiech.sandra@gmail.com, Tychy

O mnie

O mnie


mgr Sandra Święch – psycholog, psychoterapeuta

Moja dotychczasowa ścieżka edukacyjna oraz droga zawodowa nastawiona jest na pracę z drugim człowiekiem.

Jestem absolwentką Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Ukończyłam czteroletnie studia podyplomowe w psychoterapii, organizowane przez Medyczne Centrum Kształcenia Podyplomowego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Nabyłam umiejętności pozwalające na profesjonalną pracę psychoterapeutyczną w trybie psychoterapii indywidualnej i psychoterapii grupowej. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Na bieżąco doskonalę swoje umiejętności zawodowe uczestnicząc w specjalistycznych kursach, konferencjach oraz szkoleniach. Odbyłam wiele staży i praktyk w ośrodkach terapeutycznych o różnych specjalnościach, m. in. w Ośrodku Leczenia Nerwic i Zaburzeń Odżywiania Dąbrówka w Gliwicach. Posiadam wieloletnie doświadczenie z pacjentami z kręgu zaburzeń psychotycznych, depresyjnych oraz nerwicowych. Pracowałam również z pacjentami chorymi neurologicznie, przewlekle i terminalnie.

Przez ponad dziesięć lat byłam związana z Dziennym Oddziałem Psychiatrycznym Szpitala Powiatowego w Czeladzi, w którym zdobywałam doświadczenie w interdyscyplinarnym podejściu do pacjenta.

Obecnie pracuję w Dziennym Oddziale Psychiatrycznym oraz w Poradni Zdrowia Psychicznego w Centrum Zdrowia Psychicznego Tychy. Zajmuję się diagnozą psychologiczną, poradnictwem oraz psychoterapią indywidualną i grupową. Poszerzam swoje umiejętności, prowadząc metodami warsztatowymi różnego typu zajęcia, jak psychoedukacje, treningi umiejętności społecznych, psychodramy, psychorysunki. Swoją pracę poddaję systematycznej superwizji u certyfikowanych superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Terapię prowadzę w konwencji psychodynamicznej oraz przy wykorzystaniu technik z innych podejść terapeutycznych, tak aby jak najlepiej dopasować styl pracy do indywidualnych potrzeb klienta. Kieruję się przede wszystkim dobrem drugiej osoby. Dbam o atmosferę komfortu i bezpieczeństwa, gwarantuję poufność.

Zapraszam do współpracy +48 660 435 291